15 Haziran 2019

Last Day of June

       Herkese merhabalar değerli okurlar. Kısa bir süreliğine ara vermiş olduğum bloguma güzel bir şekilde geri dönüş yapmış bulunmaktayım. Blogumun formatına en uygun paylaşımlar ile devam etme niyetindeyim.
      Bugün sizlere tatlı mı tatlı bir oyundan bahsedeceğim. Şöyle bir blogda gezdiyseniz, az çok ne tarz oyunlardan bahsedeceğim hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz. Eğer hikaye görmek ve oynadığınız oyundan kitap okuma tadı almak istiyorsanız blogumu şöyle bir gezintiye çıkmanızı öneririm.


       Last Day of June, oyuna başlar başlamaz bizi çok değerli bir sanatçının olan Steven Wilson'ın şarkısı karşılıyor. Zaten oyuna başlamadan önce "bu oyun bana bir yerden tanıdık geliyor ama nereden?" diyip duruyordum ta ki Steven abimizin şarkısını duyana dek. Beynimin hafıza bölgeleri çalışıp beni o malum klibe gönderdi. İşte o zaman da içim gerçekten rahatladı, bu oyun vakit kaybı olmayacaktı.

     
        Oyunumuzun ufak bir konusundan bahsedecek olursak; Geçmişte çok kötü şeyler yaşamış bir adamın geçmişteki bir takım olayları değiştirebildiğini fark etmesine dayanıyor konu. Çaresizlik içinde tüm olasılıkları düşünerek geçmişteki olayları değiştirmeye çalışıyor. Tabii ki bunu yaparken siz oyuncudan yardım alıyor. Hem geçmişe gidip bir şeyleri değiştireceksiniz hem de hepsinin düzgün çalışması için sıraya koyacaksınız. Daha fazla anlatırsam güzel bir spoiler vermiş olacağım, o yüzden şimdilik bu kadar hikaye yeter.       Oyun üçüncü şahıs kamerasıyla karşılıyor bizi, yumuşak olan kısıtlı bir kamerası mevcut. Oyunda çevreyi gezerken ufak detaylar ve renk kullanımı gerçekten ilgimizi çekiyor ve mest oluyoruz.

Oyun içi diğer görseller:


2 yorum:

  1. Merhaba.Oldukça kaliteli bir blogunuz var sizi takibe aldım.Zaman ayırmak isterseniz sizi de yeni açtığım blogumu takip etmeye davet ediyorum.Sağlıcakla Kalın.

    https://hepfragmanizle.blogspot.com/

    YanıtlaSil

İnsanın Elinden Kayan Yaşamı

      Selamlar değerli okurlar. Buralara uğramayalı yaklaşık bir yıl oldu. Keyifle yazdığım blogum, iş hayatıma yoğunlaşmamla birlikte diğer...