23 Temmuz 2021

Son Zamanlarda Dinlediklerim #1

     Merhabalar değerli okurlar. Bu yayın standart bir yayın olacak benim için. Blog için ne kadar standart olur bilemem fakat hemen her gün yaptığım "şarkı önermek" işini blog'da da gerçekleştirmeye karar verdim. Eminim ki bu yayın serisi okuyucuların hoşuna gidecektir.

    Öncelikle şunu söylemem gerekir ki paylaşacağım şarkılar (sadece) yeni çıkış yapmış şarkılar olmayacak. Bu şarkılar şimdinin veya geçmişin ürünü olabilir. Şarkı seçimine başlıkta da belirttiğim üzere son zamanlarda sıklıkla dinliyor olduğum şarkılar yön verecek. Şarkı seçiminde ise herhangi bir türe bağlı kalmayacağım. Rock, blues, jazz, klasik ve daha nice müzik türlerini paylaşacağım yayınımda.

    Beğendiğiniz şarkılar olursa lütfen yorumlarda belirtin. İyi günler dilerim hepinize

Niccolò Paganini - Nel cor più non mi sento, MS44


Frank Zappa - Stink Foot


Talking Heads - Once in a life time


Men I Trust - Tailwhip


Men I Trust - Show me how


ABBA - Gimme! Gimme! Gimme!


Eric Clapton - Tears in heaven


Kurt Cobain - And I Love Her (Beatles Cover)3 yorum:

 1. Ah, ABBA :) 17 yaşımın unutulmaz hatırası. Kız kardeşimle birlikte tam on yıl her plağını, her kasetini aldığımız, gazetede resimlerini kesip minik hatıra defterine yapıştırdığımız, hastası olduğumuz grup. Birlikte yaşlandık. Şimdi hepsi çok yaşlılar ama unutamam hâlâ. Sarışın solistleri Agnetha'ya aşıktık neredeyse. Hani erkek olsaydık herhalde yatak döşek yatardık böyle çaresiz sevdadan:) sesi melek gibi..kendi sarışın bir afet...The Winner Takes It All en sevdiğimiz şarkısıydı. Çok seviyorduk resimlerini yapıştırdığımız minicik defteri longplayin üzerindeki Benny Andersson Polar Music production Stockholm Sweden diye yolladık...sizi çok seviyoruz filan diye azıcık da bir şeyler yazmıştık ilk sayfaya bir, iki ay kadar sonra postacı İsveç'ten imzalı resim ve kocaman poster getirmez mi? Nasıl mutlu olmuştuk. Ne yazık ki, imzaları zamanla silindi...kendiliğinden buharlaştı...posteri de kaybetmişiz böyle de salağız yani...resim duruyor sanırım kız kardeşimde onu da kaybetmediyse...:)

  YanıtlaSil
 2. Sahi şunu da eklemeliyim, üç sene kadar önce, sevgili, canım blog arkadaşım Handan (bloğunun ismi BİR) sağolsun, ABBA'yı çok sevdiğimi bilir, unutmamış, İsveç'e seyahatinden dönüşte bana ABBA ve şarkılarının isimlerinin yazılı olduğu çay bardağı altlığı hediye olarak ta oradan alıp göndermiş çok sevinmiştim. İŞte onu gözüm gibi saklıyorum artık akıllandım e yaş 63...kaybeder miyim hiç? Böyle arkadaşları olması insanın çok güzel...her bakışımdı Handancığımı yad ediyorum şimdi. Eksik olmasın diyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar güzel bir anı olmuş sizin için tabii o imzanın silinmesi gibi durumlar üzücü olsa da. böyle durumda reçine gibi materyallerle silinmemek üzere bir işleme tabii tutmak yerinde olur :) teşekkür ederim güzel yorumunuz ile post'a renk kattığınız için. BİR blogunu da iyi biliyorum yıllardır takipteyim çok değerli bir hediye olmuş :)

   Sil

İnsanın Elinden Kayan Yaşamı

      Selamlar değerli okurlar. Buralara uğramayalı yaklaşık bir yıl oldu. Keyifle yazdığım blogum, iş hayatıma yoğunlaşmamla birlikte diğer...